XMichal Bernátek

Jmenuji se Michal Bernátek a bydlím v Brně. Nenarodil jsem se s přirozeným talentem a tak mne každá dobrá fotka stojí mnoho úsilí. 
Fotografovat jsem začal díky shodě několika životních událostí. Naši rodinu díky těžké nemoci opustil důležitý člen a jedna z možností jak myšlenky směrovat jinam, byla vzít zrcadlovku do ruky. 
Po krátké době se z focení stala vášeň i radost. Možná proto, že svět okolo sebe začnete podvědomě vnímat jinak, pohledem do hledáčku, i když zrovna nefotíte. Mám rád spojení kvalitní techniky a lidského faktoru. Přesto že mne focení živí a mohu si přidat přívlastek profesionální fotograf, neberu ji jako práci, ale příležitost se neustále zlepšovat.  
Ať už děláte cokoliv, je dobré mít ambice a posouvat hranice toho co umíte. Je to přirozená motivace s automatickým pohonem :). 

Já jsem fotograf lidí. Baví a naplňuje mne poznávat lidské příběhy a ty se potom snažit vykreslit na fotografiích.  Nemůžu proto jednoznačně říct jestli fotím raději emoce na svatbáchbusiness fotonebo připravené portrétní scény. Vše má své kouzlo a i z rodinné fotky se dá vyčarovat krásná atmosféra. Důležitý je pro mne výsledek a zpětná vazba vás zákazníků.
Díky desítkám reportážních zakázek jsem na naučil jak pracovat se špičkovou technikou Nikon a své znalosti dál předávám na pravidelných fotokurzech Photoshopu. Pracovat s lidmi a pro lidi je jedna z nejtěžších, ale nejlepších věcí co se Vám může přihodit. 

 

Jak fotím a co pro Vás mohu udělat?

Vždy se snažím vyjít svým klientům vstříc tak, aby výsledkem byla fotografie, které se jim líbí a mají šmrnc. Focení je vždy velmi osobní záležitost. Proto se nejprve s klientem velmi dobře seznámím a zjistím, jestli mohu vyhovět jeho představám. Následně podle domluvíme termín i místo focení. Přečtěte si více informací o tom, jak probíhá fotografování.