X

Pravidla fotografování

(Důsledně na těchto doporučeních netrvám, ale velmi pomohou výsledným snímkům)

PŘED FOTOGRAFOVÁNÍM

si nejdříve domluvíme krátkou osobní schůzku, kde si nastíníme téma, místo a délku fotografování, včetně veškerých vašich požadavků. Nebojte se na schůzku přinést obrázek požadovaného výsledku. Rád také nabídnu vlastní pohled, nebo doporučím alternativní variantu k vašemu návrhu. A v neposlední řadě také odpadne zvědavost, s kým že se to vlastně následně potkáme. Při samotném focení tak vymizí stud a obě strany se budou moci kvalitněji připravit. Výsledné snímky jsou pak o třídu lepší, díky přirozenému uvolnění nás všech :).

PŘI FOTOGRAFOVÁNÍ

pak panuje především uvolněná atmosféra. Fotografování je mi na prvním místě zálibou, a proto se vždy snažím, abyste si odnesli příjemný zážitek, který budete moci dál sdílet se svými blízkými.  Z vaší strany je třeba přijít včas a vyhradit si dostatečnou časovou rezervu (běžně okolo 1h). Pro focení v ateliéru velmi doporučuji využít služeb vizážistky, kterou v případě potřeby zajistím.  Méně zkušeným rád poradím s ideální pózou, a čemu se při fotografování vyvarovat. Cílem fotografa je co nejvíce uvolnit model tak, abychom dosáhli nejlepšího možného výsledku. Už během fotografování Vám ukážu náhledy pořízených fotografií a vše spolu budeme konzultovat tak, aby výsledek co nejvíce splňoval cíl na kterém jsme se domluvili.

PO FOTOGRAFOVÁNÍ

  • Do 48h vám zašlu vytříděnou galerii pro výběr fotografií k retuši
  • Nad rámec domluveného množství je možno za příplatek upravit i další fotografie
  • Do dvou týdnů Vám dodám veškeré upravené fotografie na předem domluveném formátu (elektronicky, flash disk)
  • K úpravě fotografií používám profesionální fotografický monitor, fotky jsou tak automaticky připravené i pro tisk, který v případě zájmu zajistím
  • Bez vašeho souhlasu nezveřejňuji žádné fotografie na svých webových stránkách ani sociálních sítích
  • Jako poděkování obdržíte 15% slevu na další fotografování

Pokud máte jakékoliv dotazy (cena focení, místo, region), neváhejte mne kontaktovat, rád Vám odpovím.